Severem ostrova Havaj

Zbývá nám posledních pár dní našeho velkého dobrodružství a tak jsme si v Koně vypůjčili auto a vyrazili na výlet okolo ostrova.

Z Kony jsme se vydali směrem na nejsevernější část ostrova. Jelikož bylo nádherně, jeli jsme po vyhlídkové silnici vnitrozemím. Cestou jsme míjeli neskutečně zelené kopečky plné pastvin, ve vyšších polohách spoustu kaktusů a celou dobu se před námi na obzoru rýsovaly vršky sousedního ostrova Maui. Paráda.

Na severním cípu ostrova jsme se vydali do údolí Pololu, což je nádherné zelené údolí ohraničené strmými útesy končící v moři. Dolů do údolí vede krátká ale strmá stezka, kde jeden nádherný výhled střídá druhý. Na kamenné pláži jsme vydrželi dlouho sedět a kochat se rozbouřeným mořem a okolní scenérií a Tom stavěl kamenné mohyly.

Výhled na Pololu  Lávové kameny na pláži Pololu  Na pláži Pololu

Poté, co jsme se celí zpocení vyškrábali z údolí, odměnili jsme se pořádnou porcí zmrzliny z makadamových oříšků a jeli dál na východ. Cestou jsme projížděli téměř skrz mraky a stihl nás pořádný liják, ale to na této straně ostrova není nic neobvyklého, naprší tu prý víc než 5 m vody za rok. Z vyhlídky na údolí Waipio jsme toho kvůli dešti tolik neměli, ale je tam v dáli nádherný vodopád.

Dnešní část výletu jsme zakončili v parádním ubytování. Máme pro sebe pergolu se dvěma houpacími sítěmi, opodál je baráček s venkovní kuchyní a koupelnou, všechno parádně zařízené. Tady jsme si ogrilovali skvělý hovězí stejk a večer strávili příjemným povídáním s krajany, kteří utekli do Ameriky za komunismu, žijí v Kalifornii a teď vyrazili na dovolenou na Havaj.

mapOtevřít mapu v novém okně!googlephotos
Další fotky ze severu ostrova si prohlédněte zde!

Komentáře

Pošlete nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *