Poslední sklizeň

Dnes to byl náš poslední den na banánové plantáži. Uteklo to tak rychle! Ještě jsme na závěr sklidili několik posledních trsů banánů. Už jsme v tom opravdoví profíci, škoda, že u nás nerostou 😀

Kromě toho jsme za poslední týden taky pomohli při prvním letošním sběru kávy. Musím říct, že od teď si budeme šálku kafe mnohem víc vážit, když jsme si vyzkoušeli, jaká to je piplačka. Kávové boby se sbírají ručně do košíčků a pak se proženou loupačkou. Pak se propláchnou a nechají se přes noc ve vodě, což je prý místní specialita, která odlišuje výrobu kávy Kona od ostatních ve světě. Pak se boby suší na slunci mnoho dní až dosáhnou vlhkosti 10% a pak teprve jdou do pražírny. To už bohužel nestihneme, bylo by skvělé si odvést kávu, kterou jsme sami natrhali a zpracovali.

Sběračka kávy při piplavé práci  Už máte plné košíky, nebo se tu jen fotíte??  Poslední trs banánů  Zápas s banánovníkem

Jo a taky jsme v poslední době konečně začali pravidelně potkávat v okolí divoká prasátka, která tu ve velkém na ostrově žijí. Andy nám pořád říkal, že po našem příjezdu se prý na několik dní záhadně vytratila, ale teď už jsme je potkávali často v pralese při sklízení a taky se k nám občas přišla podívat odpoledne až k nám před domeček. Jednou jich bylo 5 najednou. Jsou roztomilá a velmi plachá.

Prase pralesní

Zítra vyrážíme na výlet kolem ostrova. Měli jsme opět štěstí na lidi. Rodina Laffayete byla velice přátelská, milá a hlavně Andy se nám věnoval a ochotně vše vysvětloval a popisoval. Na první zkušenost s pobytem na farmě to byla zkušenost perfektní, až jsme si říkali, že jsme mohli za ten rok stihnout navštívit víc takových míst.

Tak teda – aloha pralese, aloha prasátka, aloha banáni!googlephotos
Další fotky ze sklízení si prohlédněte zde!

Pošlete nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *