Dálavami amerického středu

Nekonečné vyprahlé roviny, seschlá tráva, sem tam kráva. Tak by se dal shrnout náš přesun z Rice Lake ve Wisconsinu v USA zpátky do Canmore v Kanadě. Cesta byla dlouhá asi 2400km a zvládli jsme ji za 2,5 dne.

Od našich rodin v Rice Lake jsme vyrazili ve čtvrtek ráno vybaveni spoustou čerstvé zeleniny. Wisconsin byl jednoznačně nejzelenější, rovinatý, s tisíci jezery, kravami a farmami. Pak následoval stát Minnesota. Ten je podobně rovinatý ale přechází pomalu do seschle žluté barvy. Severní Dakota utíkala nejhůř, protože nenabízí pro řidiče skoro žádnou zábavu – rovná silnice bez konce. Jen na úplném západním konci jsme se zastavili v Národním Parku Theodore Roosevelt. Bývalý prezident USA tu měl farmu a dnes je toto rozsáhlé území na jeho počest divokou přírodou, kde jsme viděli bizony, divoké koně a roztomilé psíky prérijní.

Ve městě Medora u vjezdu do praku jsme přenocovali v našem autě a ráno po průjezdu parkem jsme pokračovali směr další stát – Montana. A ani jsme ji nestihli projet celou, protože je rozlohou 5x větší než Česko. Uschlou trávu a smutné kravičky občas vystřídaly ropné pumpy místních magnátů. Zapíchlli jsme to těsně před hranicemi s kanadskou provincií Alberta. Do Canmore jsme dojeli v sobotu odpoledne.

mapOtevřít mapu v novém okně!googlephotos
Další fotky z NP Theodore Roosevelt si prohlédněte zde!

 

Pošlete nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *