Těch tisíc mil…

Po odletu rodičů jsme v Denveru nabrali směr Rice Lake. Je to malé nevýznamné městečko uprostřed amerického státu Wisconsin, kde jsem před 15 lety byl na ročním studijním pobytu. Cesta z Denveru od letiště až do Rice Lake je dlouhá přesně tisíc mil a vede přes několik dalších států USA – Colorado, Nebrasku, Iowu, Minesotu až do Wisconsinu. Silnice mají dlouhé rovné úseky bez kopců pořád po placce kolem nekonečných lánů kukuřice nebo pastvin pro krávy. Město jednou za sto kilometrů, jinak jen sem tam farma nebo motel s benzínkou. A v Iowě taky spousta větrných elektráren!

Konečně po dvou dnech jsme dorazili do Rice Lake. Nejdřív jsme u jezera v parku poobědvali a zrelaxovali. Pak jsme vyrazili kousek za město do domu jedné z rodin, u kterých jsem před 15 lety bydlel – k Johnovi a Gail Waldronovým. Dřív bydleli přímo v Rice Lake, ale před lety se odstěhovali na farmu asi 20km severně od města. Mají veliký dům, stáj pro dva koně, dva psy, dvě kočky a dva kanárky, dvě auta, několik traktorů, pozemek velikosti 160 tisíc metrů čtverečních (což je pro představu plocha asi 200 fotbalových hřišť…), zahrádku, výběhy pro koně, na vlastním pozemku v zimě udržují asi 5km tratí pro běžky, no zkrátka taková idylka na poklidný americký důchod.

     

První večer jsme grilovali zeleninu z jejich zahrádky a dlouho povídali na jejich terase o všem možném. Bylo to velice milé shledání po letech. Strávíme u nich několik dní, budeme se jim pochopitelně snažit pomoct i s prací na farmě a navíc to jsou oba stále aktivní sportovci (lyže, kola, běhání…) takže o zábavu tu rozhodně nebude nouze.googlephotos
Další fotky z Rice Lake si prohlédněte zde!

Pošlete nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *