Icefield parkway

Dnešní hlavní náplní dne byl přejezd  z Jasperu do Banffu po vyhlášené Icefield parkway- silnici spojující dva národní parky vinoucí se mezi ledovci, vodopády, jezery a horami.

Hned ráno po vyjetí  z Jasperu jsme měli štěstí na medvědici grizzly se dvěma medvíďaty, kteří se na nás přišli podívat až k silnici. Na vyhlídce na vodopády Athabasca falls nás trochu znechutily davy turistů, kteří tu byli už v 9 ráno (důchodci mají tu výhodu, že jim nevadí ráno brzy vstávat :D), u vodopádů Sunwapta falls to bylo o něco lepší, nejspíš většinu vyhnal hovnocuc, který tam zrovna dělal svoji práci 😀

Mladý medvěd grizzly  Athabasca Glacier  Athabasca Glacier  Nádherné jezero Peyto Lake

Další zastávkou byl ledovec Athabasca glacier, což je ledovec, který dříve dosahal téměř až k dálnici. Poblíž něho vyrostlo obří informační centrum, kde si můžete zaplatit výlet autobusem až na ledovec. My jsme zvolili variantu procházky k ledovci pěšky, dá se dojít téměř až k němu.

Poslední zastávka byla u jezera Peyto lake, kde se nám podařilo utéct davům a najít si krásnou vyhlídku na tyrkysové jezero v údolí, kde jsme byli sami a mohli si užívat neskutečných výhledů. U jezera Bow lake už zbyl čas jen na rychlou fotopauzu.

Zastavili jsme se v Banffu v kempu Two Jack obhlídnout náš domov na následující dvě noci- stan pro 6 lidí vybavený matračkami, vařičem a lucerničkou 😀 a vydali se do Canmore. Tam jsme po kamarádech posbírali spacáky a peřiny a běželi k řece na domluvený táborák s našimi kamarády z doby, kdy jsme tu pracovali. Opekli jsme párky, zazpívali si s kytarou a vůbec to byl fajn večer, zakončený hromadným útěkem před bouřkou 😀googlephotos
Další fotky z Icefield Parkway si prohlédněte zde!

Pošlete nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *